Nákup cez telefón:

041 4 333 373


 

Sociálne siete:
Úvod » ZUBNÁ AMBULANCIA » Osvetlenie » Germicídne žiariiče » Germicídne žiarenie


        

Germicídne žiarenie

 

Cena bez DPH : EUR 0,00 (0,00 Kč)
Cena s DPH (20 %):
EUR 0,00 (0,00 Kč)

Vysoko účinná, ekonomická a ekologická sterilizácia vzduchu a plôch ultrafialovým žiarením UV C 253,7 nm.

„V mnohých priestoroch sa nachádza vzduch a predmety kontaminované baktériami, vírusmi popr. plesňami, ktoré u človeka vyvolávajú rôzne ochorenia. Napr. jedno kýchnutie môže rozptýliť do vzduchu 100 000 kvapiek s choroboplodnými zárodkami až do vzdialenosti 10 metrov. Tieto mikroorganizmy potom prežívajú v rôznych podmienkach nášho prostredia a jednoducho sa prenášajú z jednej osoby na druhú.“

Odstránenie tohto problému je možné použitím
sterilizácie vzduchu a povrchov ultrafialovým žiarením v spektre UV C s vlnovou dĺžkou svetla 253,7 nm, ktoré má silné germicidné schopnosti voči všetkým mikroorganizmom vrátane vírusov.

Spôsob sterilizácie prebieha priamym ožarovaním bez prítomností ľudí. K ničeniu zárodkov dochádza vo vzduchu i na povrchu súčasne.

Sterilizácia nastáva v okamžiku pôsobenia žiarenia na mikroorganizmy, ktoré v dôsledku narušenia bunkovej štruktúry rýchlo hynú. Ide o fyzikálny proces bez zvyškov znečistenia.

Riziko prenosu infekcie na osoby či kontaminácia výrobkov, alebo sterilných povrchov je takto výrazne znížené.

Používajú sa žiariče s horúcou katódou, výkonom 30 W a životnosťou cca. 8.000 hodín. Rozmery: d. 98,7cm š. 3,5cm v.7,0 cm.

Svietidlo môže byť umiestnené napr. na strope, alebo na stene miestnosti.

Má nízke prevádzkové náklady, malú spotrebu, vysokú efektívnosť, jednoduchú obsluhu a servis.

 

Technické informácie :

Sterilizácia vzduchu a povrchov bakteriocídnym germicídnym žiaričom.

Germicídne žiariče sa používajú všade tam, kde je potrebná zníženie možných choroboplodných zárodkov v miestnosti, či už vo vzduchu, alebo na povrchoch.

- Sterilizácia priestorov a povrchov priamym ožarovaním.

- Sterilizácia priestorov nepriamym ožarovaním, odrazom od okolia.

Germicídny žiarič (prenosný stojanový alebo káblový závesný) pracuje na princípe priameho ožiarenia a sterilizácie priestoru a povrchov predmetov nachádzajúcich sa v tomto priestore. Sterilizácia vzduchu týmto typom žiaričov sa nesmie prevádzať za prítomnosti ľudí v sterilizovanom priestore! Jeho využitie je najmä v zdravotníctve, v laboratóriách a potravinárskych výrobniach, kde sa používa na pracovisku v mimopracovnom čase.

 

Montáž germicídneho žiariča :

Celá montáž germicídneho žiariča je veľmi jednoduchá a nevyžaduje zvláštne vedomosti, ani zručnosti. Samotná montáž spočíva vo vyvŕtaní otvoru do steny, do ktorého zapustíme hmoždinku a priskrutkujeme germicídny žiarič. Sieťová vidlica sa zapojí do sieťovej zásuvky.

 

Príslušenstvo ku germicídnym žiaričom :

Ku všetkým typom germicídnych žiaričov, je možné dodávať elektrické spínacie hodiny. Tieto el. hodiny slúžia na nastavenie času začatia sterilizácie a na nastavenie dĺžky sterilizácie.

Používanie týchto germicídnych žiaričov je schválené MZ SR, Schvaľovacím výmerom č.0538/98, vydaným Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv Bratislava.

 

Ochrana proti škodlivému účinku žiarenia :

Sterilizačné UVC žiarenie môže mať negatívny biologický účinok na ľudský organizmus a to svojou intenzitou, tak i dobou pôsobenia. I malá dávka žiarenia môže pri zasiahnutí oka vyvolať zápal spojiviek a pri vyšších dávkach taktiež poškodenie zraku. Žiarenie UVC nie je totožné so žiarením UV bežných horských sĺnk (ide o UVA-UVB). Tieto žiarenia majú v predpísaných dávkach priaznivé účinky na ľudský organizmus. Žiarenie UVC je veľmi agresívne a škodlivé i v malých dávkach.

 

Hodnoty uvedené v tabuľke možno považovať za bezpečné pre oči a pokožku :


 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

MTVkMjU